Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Gelinliğinize Uygun Gelin Saçı Modelleri

Evlilik öncesi tüm hazırlıklar bitmiş artık düğününüze odaklanma vakti gelmiştir. Şimdi en büyük derdiniz gelinliğinize uygun gelin saçı modeli belirlemek 🙂 Gelinliğinizin modeline uygun, gelinliğin modelini şıklığını tamamlayacak ve yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkaracak, kısacası ahenk içinde bir gelin olmanızı sağlayacak bir saç modeli için; sizlere gelinlik modeline uygun gelin saçı modellerini sıraladık. Rüya gibi bir gelin olmak sizin elinizde.

Gelinlik Seçimine Göre Saç Modelleri

Kayık Yaka Gelinlik Modeli

Kayık yaka gelinlik modelleri her zaman çoğu gelin adayının ilk tercihlerinden olmuştur. Zarif görüntüsü özellikle omuzlarına güvenen gelinlerin güzelliğine güzellik katar. Bu modellerde boyun ve omuz bölgenizin güzelliğini gözler önüne sermek için mutlaka yarı toplu gelin saçı modeli tercih etmelisiniz. Dalgalandırılan saçınızı dağınık bir topuz ve saçılmış aksesuarlarla süsleyip mümkünse duvak kullanmadan tamamlayabilirsiniz.

Yarı toplu saç modeli

 

Kare Yaka Gelinlik Modeli

Gelenekselleşmiş bir model olan kare yaka gelinliklerde, salaş örgülerle bezenmiş düşük topuzlar bir numaralı tercihiniz olmalı. Alttan gelen duvak, saçınızın aralarına serpiştirilmiş ufak çiçekler ile tam bir kır düğünü gelini olabilirsiniz.

Düşük topuz saç modeli

Straplez Gelinlik Modeli

En çok tercih edilen modeller arasında straplez gelinlik modelleri. Ancak çoğu zaman yanlış seçilen gelin saçı modelleri yüzünden gelinliğin ve gelinin güzelliği görünmeyebiliyor. Straplez bir gelinlik modeli seçtiyseniz, yapacağınız en güzel saç modeli, iri fırçalar ya da bigudiler ile dalgalandırılmış saçlarınızı yandan atkuyruğu ya da topuz yapmak olacaktır.  Ancak modeli seçerken duvak kullanıp kullanmayacağınız da çok önemli. Eğer duvak takacaksanız toplu bir model seçmelisiniz. Taç ya da saç aksesuarı istiyorsanız da yarı toplu, dalgalı ve dökümlü gelin saçı modeli harika duracaktır.

Straplez gelinlik saç modeli

V Yaka Gelinlik Modeli

V yaka gelinlik modellerinde en önemli nokta dekolteni ne kadar kullanacağındır. Eğer cesur bir görüntüye sahip olmak istiyorsan, derin bir göğüs dekolten varsa ve bunu sergilemekten çekinmiyorsan kesinlikle arkadan toplanmış bir saç modeli tercih etmelisin. Daha kapalı bir yaka olacaksa ya da dekolteni saçlarınla gizlemek istiyorsan açık dalgalı bir model seçebilirsin. V yaka bir gelinlik giymek için güzel bir göğüs dekoltesine sahip olmak gerekir. Ayrıca gelinlik kesimi de model seçiminde önemli bir rol oynayacaktır.

V Yaka gelinlik gelin saçı

Bisiklet Yaka Gelinlik Modeli

Belki de tek bir saç modelini kaldırabilecek tek model bisiklet yaka gelinlik modelleri. Boyun ve omuz başlarının kapalı olacağı bu gelinlik modeline sıkı toplanmış bir topuzdan başka saç modeli düşünülemez. Duvağınız topuzunuzun altından tutturulmalıdır. Takı seti kullanmak pek hoş olmayacaktır. Tek taş ya da inci bir küpe zarafetinizi katlandıracaktır. Ufak bir tüyo verecek olursak bu model sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.

Eksiksiz balayı bavulu nasıl olmalı

Hâkim Yaka Gelinlik Modeli

İşte topuz kullanılması gereken bir model daha. En asil en zarif gelinlik modellerinden biri desek yanlış olmaz herhalde. Omuz ve boyun bölgesi tamamen kapalı olduğu için aksesuar kullanılmaz. Açık bir saç modeli de göz yoran dağınık bir görüntüye sebep olacaktır. Sıkıca taranmış bir topuz gelinlik modelinizin ve sizin güzelliğinizi gözler önüne serecektir. Duvak yerine taç ya da saç aksesuarı tercih ederseniz çok daha şık bir görünüm kazanmış olursunuz.

Tek Omuzlu Gelinlik Modeli

Hemen hemen istediğiniz her saç modelini kullana bileceğiniz bir gelinlik seçmişsiniz demektir. Dağınık topuz, dalgalı ya da düz yarı açık saçlar, atkuyruğu veya tamamen açık. Her hâlükârda bu gelinlik modelinde muhteşem görüneceksiniz. Ancak duvak yerine sade saç aksesuarları tavsiyemizdir.

Tek Omuzlu Gelin Saçı Modelleri

Halter Yaka Gelinlik Modeli

Omuzlar açık boyun kısmı tamamen kapalı olan bu gelinlik modelinde yine toplu bir saç tercih etmenizi öneririz. Ama geriye doğru taranmış, omuzları kapatmayan, açık bir modelde farklı ve güzel görünecektir. Halter yaka gelinlikler oldukça şık olmasının yanı sıra, geniş omuzlu gelin adaylarının tercih etmemesi gereken de bir modeldir.

Gelin Saçı Püf Notaları

Evet, gelin saçı modelini belirlerken önceliğiniz gelinliğinizin yaka kısmına uygun olmasıdır. Ancak gelinliği bir bütün olarak değerlendirmeli ve tamamına uygun hareket etmelisiniz.

Retro bir gelinlik modeli düşünüyorsanız, midi boy gelinlikler üzerinde, tül detaylı şapkalar kullanabilirsiniz.

Çoğu gelin adayının tercihi prenses model gelinlikler de balerin topuzu tercih etmeniz, zaten şatafatlı olan gelinliğinizi yormayacak şık bir model olacaktır. Uzun duvak kullanmak istiyorsan bu gelinlik modeli tam sana göre. Kabarık olmayan, topuzun altından tutturulmuş düz bir duvak prenses gibi hissetmene yetecektir.

Düşük omuzlu kabarık olmayan, sade ve düz bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz, saçınızı biraz daha havalı kullanmanız, hareket katacaktır. Dalgalı açık salık saçlar, yarım toplanmış dağınık topuzlar ve saçlara serpiştirilmiş aksesuarlar harika olacaktır.

Sırt dekolteli bir gelinlik modeli düşünüyorsanız, dekoltenizin derinliğine ne kadar görünmesini istediğinize bağlı olarak bir gelin saçı yaptırmalısınız. Sırt dekoltemin hakkını veririm diyorsanız dağınık bir topuz ile muhteşem görünebilirsiniz. Biraz gizem katmak isterseniz de atkuyruğu tavsiyemizdir.

Askılı gelinlik modelleri de oldukça rağbet gören bir modeldir. Bu gelinlikle kullanacağınız saç modelleri oldukça fazladır. Çünkü hemen her saç modelini kaldırabilecek bir gelinliktir. Burada ki en önemli nokta askıların kalınlığıdır. İnce askılı bir modelde açık ya da dağınık toplanmış bir saç modeli çok hoş olacaktır. Kalın askılı modellerde ise elbette topuz tercih etmelisiniz.

Gelin Saçı

Pelerin gelinlik modelleri, enseden toplanmış dağınık ya da balerin topuzları kullanabileceğiniz bir modeldir. Zaten dökümlü ve salık bir model olduğundan açık saç modellerini pek kaldırmayacaktır. Ayrıca duvak kullanmamanız da gerekiyor. Yine taç ya da saç aksesuarları il tercihiniz olmalı.

Yüzlerce gelinlik modeli ve yapılacak onlarca saç modeli var. Önceliğiniz sizi neyin mutlu edeceğini bulmanız, vurgulamak istediğiniz noktayı belirlemeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz. Gelinliklerin modeli, rengi, kesimi, boyu ve tarzı saç ve makyajınızı belirlemede etkili olacaktır.

Eksiksiz balayı bavulu nasıl olmalı

Gelinlik seçerken vücut şeklinize, boyunuza, kilonuza hatta yüz hatlarınıza göre bir model seçmeye dikkat etmelisiniz.  Sizi olduğunuzdan daha zayıf, daha uzun ve daha şekilli bir vücuda sahip gösteren modeller tercih etmelisiniz. Hayalinizde ki gelinliğe sahip olmak elbette çok güzel olacaktır.  Ama unutmayın ki her model her bedene uymayabilir. Gelinlik modelinizi, saç şeklinizi ve makyajınızı belirlerken kendinizi işin uzmanlarına teslim etmenizi öneriyoruz. Böyle göz kamaştırıcı bir gelin olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir