Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

DÜĞÜN MEKANINA GÖRE GELİNLİK SEÇİMİ?

Düğün mekanı seçildi, şimdi ise sıra düğün hazırlıklarının en heyecanlı aşaması olan uygun gelinlik seçimi kısmında 🙂 Burada önemli olan nokta, gelinlik seçimi ve mekanın uyumunu yakalayabilmek. Bu önemli kısım halledildiği zaman düğün hazırlıkları ile alakalı geri kalan her şey zaten yoluna girecektir. Gelinlik modelleri arasından doğru bir seçim yapabilmek için mutlaka birçok detayı analiz etmek ve incelemeleri de iyi bir biçimde gerçekleştirmek gerekiyor. Çünkü çok fazla gelinlik modeli arasından bir seçim yapmak maalesef her zaman kolay olmuyor. Bu nedenle vücut şeklinden tutun da beğendiğiniz tarza, bütçenizden tutun da düğünün yapılacağı mekana kadar birçok nokta göz önünde bulundurularak seçimler gerçekleştirilmeli 🙂 İşte biz de bu konunun önemini bildiğimiz için gelinlik seçimi sırasında mekanla gelinlik uyumunu sizler için araştırdık ve güzel bir yazı oluşturduk. Umarız işinize yarar. Bu ipuçları sayesinde düğününüzde çok güzel ve çekici olacağınıza neredeyse emin gibiyiz!

 

Düğün Mekanı Önerileri

Otel Düğünleri

Otel düğünleri genellikle parıltılı, şık ve ihtişamlı olur. Bu düğünlerde bolca çiçek ve kristal vazolar görmeniz mümkün. Kusursuzluğun tanımı diyebileceğimiz otel düğünleri için seçilen gelinliğin de en az otel kadar gösterişli olması şart. Aksi takdirde gelinin parıltısı sönebilir ve dikkat çekici bir hale bürünemez.

Prenses kesim gelinlik

Otelde yapılacak düğünler için genellikle prenses kesim gelinlik modelleri, uzun duvaklar, abartılı saç modelleri ve işlemeli, parıltılı kumaşlar tercih edilmektedir. Balo tipi gelinlik modelleri de otel düğünlerine harika bir uyum sağlayacaktır, bizden söylemesi 😉

Kır Düğünleri

Coşkulu, genç ve kıpır kıpır çiftlerin tercih ettiği kır düğünleri genellikle huzurlu ve sade bir biçimde gerçekleşir. Dış mekanda yapılacak olan bu düğünde gelinliğin de akıbetini düşünmek gerekir. Çünkü ıslak çimler ve rüzgar gelinin başına bela olabilir. Bu nedenle gelinlik seçiminde zarar görmeyecek kumaşlardan yapılan modeller tercih edilebilir. Aynı zamanda kır düğünleri için genellikle rüstik beyaz, bej ve kırık beyaz tonlardaki gelinlikler tercih edilmektedir. Bu geline daha gizemli ve salaş bir hava katarak, kır düğünü ile bütünleşmesini sağlamaktadır. Kır düğünleri için genellikle ipek, şifon, tül ve hareketli uçuş uçuş gelinlik modelleri tercih edilmektedir.

A Kesim Gelinlik

A kesimli gelinlik modelleri ve yarım balık gelinlik modelleri de kır mekanına uyum sağlamaktadır. Ayrıca birçok gelin son zamanlarda kır düğünlerine sırtı açık gelinlik modelleri ile katılmaktadır. Bu da onlara harika bir hava katar.

Tarihi Mekanlarda Düğün

Son zamanların en önemli modalarından birisi de tarihi mekanlarda düğün yapmak. Vintage akımına uyum sağlayan çiftler, atmosferi nostaljik olan bu mekanlarda düğün etkinliği gerçekleştirmeyi sıklıkla tercih ediyor. Tarih kokan, yaşanmışlıkları olan bu mekanlarda düğünün teması nostalji olacağı için gelinliği ve tüm diğer aksesuarları da bu temaya uygun seçmek gerekiyor. Bej ve kırık beyaz gelinlik modelleri; A ve düz kesimlerle bu tarihi mekanlara harika uyum sağlıyor. Gelinler genellikle tarihi mekanlarda düğün yapacaklarsa dantelli kumaşları da sıklıkla tercih ediyor. Bununla beraber özel olarak vintage gelinlik satışı yapan markalar da mevcut. Tarihi mekanlarda düğün yapmak istiyorsanız bu markaların retro ve vintage gelinlik modellerine mutlaka göz gezdirmelisiniz.

Plaj Düğünü

Yazın evlenmek isteyen çiftlerin çokça tercih ettiği mekanlardan birisi de plajlar. Sıcak hava ve mavi renginin buluşmasıyla huzurlu ve sakin bir ortam oluşturan plajlar; sade ve şık bir düğünün de habercisi niteliğinde. Eğer plajda düğün yapmayı planlıyorsanız çok uzun ve kabarık gelinlik modellerini kesinlikle tercih etmemelisiniz. Bunlar hem konsepte uyum sağlamaz hem de kumların arasında gelinliğin zarar görmesine neden olabilir. Eğer plajda düğün yapacaksanız mutlaka rahat olmalı ve hareketlerinizi kısıtlamayacak gelinlikler tercih etmelisiniz. Mini ve düz kesim gelinlikler sahil düğünlerine uyum sağlayacaktır.

Mini Düz Kesim Gelinlik

Tekne Düğünü

Gelinlik seçiminde rahat davranılması gereken diğer bir mekanda tekneler. Tekne düğünü yapacak olan çiftler genellikle tül ve şifon gibi hafif kumaşları tercih etmekte ve bununla beraber düz ve mini kesim modelleri beğenmektedir. Gelinliğin uzun olmaması teknede rahat hareket edebilmeniz için ideal olacaktır.

Restoran Düğünü

Şık ve sade bir düğün isteyen çiftler restoran düğününü tercih etmektedir.  Bu düğün mekanlarına uyum sağlayan gelinlikler ise genellikle gösterişten uzak sade modellerdir. Daha küçük çaplı bir kutlama olacağı için sade olmak, düğünün başarılı bir izlenim vermesini sağlar. Restoran düğünleri için dantel, saten ve ipek kumaşlar tercih edilebilir. Model olarak ise düz ve denizkızı kesimleri ideal olacaktır.

Deniz Kızı Gelinlik

Sosyal Tesislerde Düğün

Eğer düğününüzü sosyal tesisler gibi sakin ve gösterişten uzak bir mekanda gerçekleştirmek istiyorsanız, gelinliğinizi de buna göre seçmelisiniz. A kesim gelinlik modelleri bu tip mekanlar için ideal olacaktır. Bununla beraber bol taşlı gelinlik tercihlerinden uzak durmalı, sade dantel ve v ya da illuzyon yaka modeller seçilmelidir.

İllüzyon yaka gelinlik

Nikah Sonrası Yemek

Eğer evliliğe giden yolda imzalarınızı atıp nikahlandıysanız ve bunu düğünle değil de yakınlar arasında bir yemekle kutlayacaksanız, mutlaka sade gelinlik modelleri arasından tercih yapmalısınız. Bu tip organizasyonlarda mini ve midi boy gelinlik modelleri tercih edilmekte ve abartıdan uzak durulmaktadır. Bununla beraber gelinlik seçimlerinizde dantelli modeller de genç hanımların tercihleri arasında yer almaktadır. Bu tip mekanlarda çok fazla hareket edilmeyeceği ve genellikle oturulacağı için kırışmayacak bir kumaş yani ipek ya da şifon gelinlik modelleri kullanılırsa, hoş olur.

Kulüp Düğünü

Kulüp gibi davet alanlarında düzenlenen düğünler biraz daha ateşli ve heyecanlı oluyor. Bu nedenle hanımlar da daha çekici bir görünüm sağlamak istiyor. Bu tip yerlerde düğün yapılacaksa; gelinlik seçimleri seksi modeller arasından yapılmalıdır. Vücut tipinize uygun gelinlik modelleri arasından en doğrusunu seçerek, gecenin en çekici kadını olmalısınız!

Kulüp düğünü

Havuz Başı Düğünü

Yaz aylarında tercih edilen havuz başı düğünlerde gelinlerin rahat olmak isteyecekleri alanlardır. Havuz başı düğünler genellikle hareketli ve eğlenceli olur.Bu nedenle hanımlar mutlaka içinde rahat hareket edebilecekleri gelinlik modelleri arasından tercih yapmalıdır. Mini ve midi gelinlik modelleri bu mekanlar için kesinlikle uyumlu olacaktır. Ek olarak dantelli ve ipek modeller de seçilebilir.

Düğün mekanına uygun gelinlik seçimi, düğünün daha iyi geçmesi için oldukça önemli bir husustur. Bu nedenle sizin için hazırladığımız bu ipuçlarından yararlanarak; vücut yapınıza ve düğün konseptinize uygun mükemmel gelinliği bulabileceksiniz.

Gelinlik tipleri

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir