Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Davetiye Önerileri

Ben bilmem evlenen bilir! diyorsanız, bence bir gün sizlerde evleneceğinizi umarak, davetiye önerilerimize göz gezdirmelisiniz  Düğün davetiyesi nereden alınır? Davetiye modellerini neye göre belirlemeliyim? Davetiye zarfım nasıl olmalı? Davetiyemi düğünden kaç gün önce dağıtmaya başlamalıyım? gibi birçok soruyu, davetiye firmalarına sormadan önce cevaplayalım istedik.

Hepimiz evlilik kervanından geçiyor ve bu zorlu ama bir o kadar da keyifli süreci birlikte yaşıyoruz. Conodiseno Blog olarak; nişan, düğün, kına, balayı organizyonu gibi birçok kategoriyi öneri ve tavsiyeleriniz üzerine şekillendirerek, bir nebze de olsa sizleri rahatlatmak istiyoruz.

Davetiye modellerinizi seçerken, düğün konseptinize uygun bir seçim yapmaya iyi karar vermelisiniz. Davetiye modelleri artık eskisi gibi standart bir kalıp içinde ilerlemiyor. Yaz ve kış konsepti, yılbaşı konsepti, tropikal davetiyelerfloral davetiyeler ve mermer tasarımlı davetiye modelleri gibi birçok kategoride, aradığınız düğün davetiye modellerine ulaşmanız mümkün.

Not: Davetiye Modelleri hakkında incelemelerimize göz atmak için, yazımızı okumanızı tavsiye ederiz Tıkla!

Tropikal Davetiye

 

Floral Davetiye

Model seçiminizi yaptıktan sonra iletişim halinde olduğunuz davetiye firmasından, davetiye ölçüleriniz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Sektördeki davetiye ölçüleri genel olarak, 13×18 cm ve 16×16 cm gibi davetliyi yormayan, taşıması kolay ve model çalışmaya uygun boyutlarda tasarlanmaktadır. Bizim tavsiyemiz davetiye ölçülerinizi bu boyutlarda belirlemeniz olacaktır

Conodiseno

DAVETİYE BİLGİLERİ NASIL OLMALI?

Davetiye modelimizi ve davetiye ölçülerimizi belirledik. Buraya kadar her şey tamam. Şimdi sıra davetiyelerinizde yazacak olan bilgilere geldi. Şuna kesinlikle ve kesinlikle dikkat etmelisiniz ki; hiçbir davetiye firması davetiyelerinizi bastıktan sonra herhangi bir değişikliğe gitmiyor. Mağdur olmamanız için davetiyelerinizde basım aşamasına geçmeden önce; ad-soyad, aile isimleri ve soyadları, eğer eklemek istiyorsanız kına ve nişan bilgileri, olmazsa olmazlardan düğün bilgileri ve sizi ayrıcalıklı kılacak güzel bir davetiye sözleri (örneğin “Hikayemize Davetlisiniz” ) eklemeniz olacaktır.

Not: Davetiyelerinizin daha estetik durmasını istiyorsanız sizlere önerimiz; kına, nişan ve düğün adreslerinizi yazmamanız olacaktır. Resimlerde gördüğünüz o şık davetiye modellerine, gereğinden fazla yazı yazdırırsanız, estetikten bir o kadar uzak kalacaktır. Teknoloji çağının bu denli geliştiği dönemde, navigasyon ile adresi bulamamak mümkün değildir

Davetiye Bilgileri

Davetiye modelinize, davetiye ölçünüze ve davetiye bilgilerinize de karar verdiysek; tasarımını onayladığınız davetiyenizi, davetiye firmanızdan talep edip, onay aşamasından önce bir kez daha göz atmanızı tavsiye ederiz.

KAÇ ADET DAVETİYE BASTIRMALIYIZ?

Sıra geldi kaç adet davetiye bastırmanız gerektiğine. Davetiye adetinizi tabi ki kişi sayınıza göre bastıracaksınız. Fakat, bazen gözden kaçan davetlileriniz yada aile olarak saydığınız, ama birey olarak katılmak isteyen yakınlarınız olabiliyor. Bu türlü karışıklıkların daha sonra canınızı sıkmaması için, davetiye adetlerinizi naçizane önerimiz elli (50) adet fazla bastırmanız olacaktır.

Not: Sevgili okurlarım! Dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de, davetiye kağıdınızın kalitesidir. Bazı firmalar 1000 adet davetiye şu fiyat, 100 adet davetiye şu fiyat gibi inanılmaz davetiye fiyatları telaffuz edebiliyorlar. Her düğün davetiyesinin modeline ve kalitesine göre fiyatı olduğunu düşünen biri olarak, işin sonunda A4 kağıdına basılı şekilde elinize geçmiş, kalitesiz ve ucuz davetiyelerinizin olmasını hiç mi hiç istemem. Davetiye kağıdında da size tavsiyem, 315 gr tuale kağıt kullanmanız olacaktır.

DAVETİYE ZARFI SEÇİMİ?

Davetiye basımlarımızı tamamladık ve sıra geldi davetiye zarfımızın seçimine. Davetiyelerinizde kullanacağınız zarf çeşitleri epey bir fazladır. Eğer sizler için ucuz davetiye modelleri ve zarfları ana unsur ise, uygun ve şık durması açısından, ilk olarak kraft zarf türüne yönlenmenizi tavsiye ederim. Kraft zarfınızı, hasır ip (jüt ip) ile süsleyerek, şık bir davetiye hazırlamış olabilirsiniz.

Şimdilik davetiye önerileri yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan tüm sorular için yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Henüz Yorum Yapılmamış

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir